Ogłoszenia duszpasterskie Uroczystośc. M.B.Częstochowskiej 26.08.18 r.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE UROCZYSTOŚĆ
NAJŚW. MARYI PANNY CZĘSTOCHOWSKIEJ26 sierpnia 2018

1.Uroczystość Matki Bożej Jasnogórskiej, czczonej jako Królowej Polski i głównej patronki naszego narodu, skłania nasze serca ku jeszcze większemu zawierzeniu Jej naszych losów. Wsłuchani w słowa Maryi: uczyńcie wszystko, co wam mówi mój Syn, starajmy się wiernie wypełnić Jej wskazania.

Witamy serdecznie w naszej parafii: ks. Piotra Paliwodę, który rozpoczyna pracę duszpasterską oraz s. Dolores – nową zakrystiankę, zawierzając ich posługę Matce Najświętszej.

2.Składamy serdeczne Bóg zapłać za dzisiejsze ofiary na remont naszych organów.

3.31 sierpnia w piątek w rocznice Porozumień Sierpniowych z roku 1980; zapraszamy na mszę św. o g. 18.00 w intencji NSZZ Solidarność i ludzi pracy.

4.W I sobotę – w naszym sanktuarium kolejna Noc Fatimska; rozpoczęcie o g. 19.00 różańcem fatimskim, następnie Msza św. i procesja z figurą Matki Bożej i czuwanie adoracyjne do g. 22.30. 1 września wspominamy 79. rocznicę wybuchu II wojny światowej. Będziemy się modlić o pokój na świecie oraz za wszystkie ofiary wojny. Podziękujemy także Bogu za szczęśliwe wakacje dzieci i młodzieży. Odpowiedzmy pozytywnie na prośbę Matki Bożej dotyczącej pierwszosobotnich nabożeństw.

5.Kończy się czas letnich wakacji. Od przyszłej niedzieli powracamy do stałych godz. niedzielnych Eucharystii dla dziecio g. 11.00i młodzieżyo g. 8.30.Dzieci, które rozpoczynają I rok nauki w szkole zapraszamy za tydzień na Mszę św. z poświęceniem tornistrów o g. 11.00.

6.Po zakończonych wakacjach kancelaria parafialna ponownie będzie czynna od września: we wtorek, czwartek, piątek i sobotę.

7.W tym tygodniu pożegnaliśmy z naszej wspólnoty : Ś.P.+ Dariusz Górka, + Piotr Szymanowski; + Ryszard Cylwik, + Tomasz Wołyniec pomódlmy się wspólnie o spokój ich duszy.

W TYM TYGODNIU PATRONUJĄ NAM:

·        27 VIII – św. Monika (ok. 332-387), przez wiele lat modlitwy wprosiła nawrócenie swego syna, św. Augustyna.

·        28 VIII – św. Augustyn (354-430), nawrócony w 33. roku życia, późniejszy biskup i jeden z wielkich Ojców Kościoła zachodniego.

·        29 VIII – św. Jan Chrzciciel, ostatni prorok Starego Testamentu i męczennik prawdy o nierozerwalności małżeństwa.