English German Italian Polish Russian

Ogłoszenia duszpsterskie - Rocznica poświęcenia kościoła katedralnego - 19 sierpień 2018 r.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE – NIEDZIELA - UROCZYSTOŚĆ
Poświęcenia Kościoła Katedralnego
19 sierpnia 2018

 

1.Dzisiaj przypada uroczystość 115 rocznicy konsekracji naszej świątyni. Dokładnie
19 sierpnia 1903 r. nasz kościół został konsekrowany, jak wskazuje napis na odnowionej tablicy z tego okresu. Dziękujemy Panu Bogu za wszystkich, którzy przyczynili się do budowy naszej świątyni i za tych, którzy przed nami w niej się modlili, za byłych proboszczów, duszpasterzy i wszystkich wiernych, a także dziękujemy Bogu za tych, którzy dziś tworzą wspólnotę parafialną.

 

2.Składamy serdeczne podziękowanie za wszelkie ofiary na rzecz naszej parafii. Za tydzień comiesięczna taca na renowacje organów katedralnych.

 

3.Jak co roku zapraszamy na pieszą pielgrzymkę do Grabnika. Za tydzień w niedziele
26 sierpnia w uroczystość M.B. Częstochowskiej pielgrzymka rozpoczęcie z Pl. Katedralnego o g. 9.00; o g. 13.00 – uroczysta Msza św. odpustowa; następnie wspólna agapa. Nasza parafia pielgrzymuje w grupie II. Zachęcamy do wzięcia udziału w tej pielgrzymce, która stanowi swoiste przedłużenie Pieszej Pielgrzymki na Jasna Górę. W tym roku szczególną modlitwą otoczymy naszą Ojczyznę w 100 rocznice Niepodległości. Zabieramy ze sobą biało-czerwone flagi.

 

4.Postanowieniem ks. bp ordynariusza z dniem 24 sierpnia: ks. Arkadiusz Dardziński zostaje posłany na studia z misjologii przygotowując się do pracy misyjnej w Afryce, składamy serdeczne podziękowanie za pracę duszpasterską, wzywając opieki M. B. Fatimskiej i darów Ducha Świętego; natomiast pracę duszpasterską rozpoczyna: ks. Piotr Paliwoda – tegoroczny neoprezbiter. Bardzo serdecznie witamy i zapewniamy o stałej modlitwie w jego intencji.
s. Zenobia – nasza zakrystianka po kilku latach pracy w naszej parafii przechodzi na placówkę w Grajewie – dziękując, zapewniamy o naszej wdzięcznej pamięci w modlitwie.

 

5.W tym tygodniu z naszej wspólnoty pożegnaliśmy: Ś.P. Ryszarda Janewicza; + Zofię Orłowską; pomódlmy się wspólnie o spokój ich duszy.

 

 

W TYM TYGODNIU PATRONUJĄ NAM:

 

·        20 VIII – św. Bernard (1090-1159), Francuz, cysters, opat i piewca chwały Maryi.

 

·        21 VIII – św. Pius X (1835-1914), papież, realizator hasła: odnowić wszystko w Chrystusie.

 

·        22 VIII – Najświętsza Maryja Panna, Królowa nieba i ziemi.

·        24 VIII – św. Bartłomiej (I w.), Apostoł, świadek Chrystusa w Indiach i Armenii, męczennik.

ODWIEDZIŁO NAS:

Dziś3
Wczoraj48
W Tygodniu51
W Miesiacu787
Wszystkie75112