English German Italian Polish Russian

Ogłoszenia duszpasterskie XIX niedziela 12 sierpnia 2018 r.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE XIXNIEDZIELA ZWYKŁA W CIĄGU ROKU         12 sierpnia 2018

 

1.W najbliższą środę, 15 sierpnia, będziemy obchodzić uroczystość Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny, w polskiej tradycji - Matki Bożej Zielnej. Jest to święto nakazane. Msze św. jak w każdą niedzielę. Na zakończenie pobłogosławimy przyniesione zioła, owoce, warzywa i kwiaty. Na wzór Maryi mamy starać się być ludźmi wniebowzięcia – tymi, którzy świadomie i zdecydowanie podążają ku niebu.

 

2.W tym dniu 15 sierpnia pamięcią sięgamy do naszej historii, aby wspominać „Cud nad Wisłą” z 1920r., a także myślimy o naszych siłach zbrojnych, o Polskim Wojsku, które tego dnia ma swoje święto. Pamiętajmy, że zmagania o właściwe miejsce Polski wśród narodów Europy i świata ciągle jeszcze trwają – doświadczamy tego naocznie. Polecajmy Królowej Polski losy naszego narodu, dziękując za opiekę w całej historii, a szczególnie za dar Niepodległej. Msza św. w intencji Ojczyzny z udziałem Wojska Polskiego, we środę o g. 9.45 – serdecznie zapraszamy.

 

3.W przyszłą niedzielę w naszej Katedrze uroczystość 115 rocznicy konsekracji naszego kościoła. Dokładnie 19 sierpnia 1903r. nasz kościół został konsekrowany, jak wskazuje napis na odnowionej tablicy z tego dnia. Dziękować będziemy Panu Bogu za wszystkich, którzy przyczynili się do budowy naszej świątyni i za tych, którzy przed nami w niej się modlili, za byłych proboszczów, duszpasterzy i wszystkich wiernych, a także dziękujemy Bogu za tych, którzy dziś tworzą wspólnotę parafialną.

 

4.W tym tygodniu pożegnaliśmy z naszej wspólnoty: Ś.P. + Anna Piotrowska; + Ryszard Adamowicz; pomódlmy się wspólnie o spokój jego duszy.

 

 

 

W TYM TYGODNIU PATRONUJĄ NAM:

 

·        14 VIII – św. Maksymilian Maria Kolbe (1894-1941), polski franciszkanin, apostoł Niepokalanej, męczennik w Auschwitz.

 

·        17 VIII – św. Jacek (ok. 1200-1258), jeden z pierwszych polskich dominikanów, misjonarz na Rusi.

 

 

 

ODWIEDZIŁO NAS:

Dziś4
Wczoraj48
W Tygodniu52
W Miesiacu788
Wszystkie75113