Ogłoszenia duszpasterskie XVIII niedziela zwykła 05.08.2018 r.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE XVIIINIEDZIELA ZWYKŁA W CIĄGU ROKU

5 sierpnia 2018

1.Dziękujemy za złożone ofiary na renowację organów naszej katedry. Tydzień temu zebraliśmy 4350 zł na ten cel.

2.W codziennej modlitwie Apelu Jasnogórskiego o g. 21.00 w naszej katedrze, duchowo łączymy się z pielgrzymami, którzy niosą nasze intencje do domu naszej Matki Maryi. Serdecznie zapraszamy codziennie do 11 sierpnia na Apel Jasnogórski.

3.Trwamy w nabożeństwie 40-godzinnym przed jutrzejszym odpustem parafialnym Przemienienia Pańskiego. Dzisiaj adoracja od g. 13.30, jutro cały dzień według porządku jaki mamy umieszczony w przedsionku kościoła. W naszej wspólnocie jutro odpust parafialny, msze św. o g. 7.00; 12.00 i główna msza św. o g. 18.00, podczas której chcemy poświecić odnowioną po renowacji, oryginalną tablicę z konsekracji naszej świątyni. W tym roku przypada 115 rocznica konsekracji. Zapraszamy do licznego udziału w uroczystości. Po każdej mszy św. będziemy mogli tradycyjnie przejść wokół ołtarza z zapalonym światłem, ofiarując siebie i bliskich Bogu, niech to będzie wyraz naszej wiary, że Bóg prowadzi zawsze bezpiecznie prze życie.

4.Dzisiaj og. 19.00 zostanie wyświetlony film o cudach Eucharystycznych, "JA JESTEM".Po projekcji filmu odbędzie się adoracja Najświętszego Sakramentu wraz z modlitwą zawierzenia.

5.W tym tygodniu pożegnaliśmy z naszej wspólnoty: Ś.P + Karolinę Cimochowską; + Leokadię Rudzińską; pomódlmy się o spokój ich duszy.

W TYM TYGODNIU PATRONUJĄ NAM:

·        8 VIII – św. Dominik (ok. 1170-1221), hiszpański kapłan, założyciel Zakonu Kaznodziejskiego – dominikanów.

·        9 VIII – św. Teresa Benedykta od Krzyża – Edyta Stein (1891-1942), nawrócona filozof żydowska, karmelitanka, zamordowana w Auschwitz, patronka Europy.

·        10 VIII – św. Wawrzyniec (III w.), rzymski diakon, opiekun ubogich, męczennik.

·        11 VIII – św. Klara (1193-1253), Włoszka, naśladowczyni św. Franciszka z Asyżu, założycielka zakonu klarysek.