Ogłoszenia duszpasterskie- XV niedziela zwykła 15 lipca 2018 r.

Kategoria: AKTUALNOŚCI
Opublikowano: niedziela, 15, lipiec 2018 00:00
Ks. Marek
Odsłony: 75

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE - XVNIEDZIELA ZWYKŁA W CIĄGU ROKU         15 lipca 2018

 

1.Jutro - 16 lipca wspominamy NMP z góry Karmel. Z tej okazji zachęcamy do noszenia przy sobie znaków przynależności do Chrystusa. Jednym z tych znaków jest szkaplerz. W imieniu s. Karmelitanek Bosych zapraszamy jutro na Mszę św. o g. 18.00, podczas której będzie można przyjąć święty szkaplerz karmelitański. We wtorek również w klasztorze Sióstr Karmelitanek odbędzie się o g. 17.00 Msza św. z poświęceniem kaplicy i ołtarza oraz założenie klauzury papieskiej.

 

 2. W Diecezjalnym Sanktuarium Królowej Rodzin w Rajgrodzie, 21 lipca (sobota) odbędzie się Pielgrzymka Kobiet; rozpoczęcie o g. 10.30 serdecznie zapraszamy do wzięcia udziału w tych uroczystościach.

 

3.Członkowie Dzieła Nieustannej Nowenny Ducha Świętego Uczniów Jezusa zapraszają jak co miesiąc w III poniedziałek na modlitewne czuwanie. Jutro rozpoczęcie o g. 17.00 w naszej katedrze; następnie msza św.

 

4.W przyszłą niedzielę o g. 19.00 odbędzie się ostatnie spotkanie organizacyjne Pieszej Pielgrzymki na Jasną Górę. Zapraszamy wszystkich zainteresowanych wspólnym pielgrzymowaniem.

 

5.„Z mocą Ducha Świętego niesiemy Chrystusa”– to hasło Ogólnopolskiego Tygodnia św. Krzysztofa i tegorocznej „Akcji św. Krzysztof”. Tydzień ten będzie obchodzony od przyszłej niedzieli. Za tydzień w niedzielę po Mszy św. o g. 12.15, chcemy poświecić nasze samochody prosząc o bezpieczną jazdę św. Krzysztofa. Poświęcenie odbędzie się na Pl. Katedralnym, jak również na terenie wokół katedry. Serdecznie zapraszamy wszystkich kierowców i podróżujących. W dzień św. Krzysztofa 25 lipca również poświęcimy samochody po Mszy św. o g. 18.00.

 

6.Niech Jezus obdarzy swoimi duchowymi darami solenizantów i jubilatów całego tygodnia.

 

 

 

W TYM TYGODNIU PATRONUJE NAM:

 

·        16 VII  – Matka Boża z góry Karmel, patronka duchowych synów proroka Eliasza, karmelitów.