English German Italian Polish Russian

Ogłoszenia duszpasterskie XX niedziela zwykła - 20 sierpień 2017 r.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE - XX NIEDZIELA ZWYKŁA
W CIĄGU ROKU
20 sierpnia 2017

 

 

1.Dzisiaj wychodząc z kościoła możemy wesprzec wszystkich dotkniętych kataklizmem nawałnic jakie przeszły przez Polskę w ostatnim tygodniu. Ofiary składane do puszek są przeznaczone na pomoc wszystkim poszkodowanym. Za tydzień comiesięczna taca na renowacje witraża.

 

2.Zapraszamy na spotkanie popielgrzymkowe, które odbędzie się w parafii Chrystusa Sługi w Ełku w piątek 25 sierpnia. Rozpoczęcie Mszą św. o g. 18:00, następnie wspólna agapa.

 

3.W sobotę, 26 sierpnia, nasze myśli i serca skierujemy do Jasnej Góry, aby uczcić Najświętszą Maryję Pannę Częstochowską. Czym jest i czym powinna być dla nas Jasna Góra, przypominał św. Jan Paweł II, gdy mówił: „Na Jasną Górę przychodzimy do Matki Boga z wielowiekowym już depozytem naszego zawierzenia, które jest dziedzictwem całych pokoleń”. W ty roku tym bardziej chcemy podziękować za 300 lat koronacji naszej Matki i Królowej.

 

4.Zwyczajem lat ubiegłych w niedzielę 27 sierpnia o g. 9.00 z PL. Katedralnego wyruszy piesza pielgrzymka do Grabnika na odpust ku czci Matki Bożej Częstochowskiej. O g. 13.00 uroczysta msza św. odpustowa pod przewodnictwem ks. bp ordynariusza. Nasza parafia pielgrzymuje w grupie II. Niech wspólne wędrowanie, będzie wyrazem wdzięczności za czas wakacji i naszym rozmodleniem. Serdecznie zapraszamy do udziału w tej pielgrzymce.

 

5.W tym tygodniu z naszej wspólnoty pożegnaliśmy : Ś.P. + Teodorę Sadowską – pomódlmy się wspólnie o spokój jej duszy.

 

 

 

ODWIEDZIŁO NAS:

Dziś112
Wczoraj56
W Tygodniu333
W Miesiacu743
Wszystkie63218