Ogłoszenia duszpasterskie - Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego - 8 maja 2016 r.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE - WNIEBOWSTĄPIENIE PAŃSKIE

8 maja 2016

1. W imieniu społeczności seminaryjnej, składamy Bóg zapłać za ofiary złożone na tacę. Za tydzień ofiary na organizację Światowych Dni Młodzieży w Krakowie.

2. Codziennie nabożeństwo majowe o g. 17.30 i nowenna przed uroczystością Zesłania Ducha Św.

3. Przed nami ważne wydarzenia w naszej parafii. W najbliższą sobotę młodzież gimnazjalna przyjmie sakrament bierzmowania o g. 18.00, a w niedzielę Zesłania Ducha Św. uroczystość
I Komunii św. na mszy św. o g. 12.15. Spowiedź młodzieży i dzieci wraz z rodzicami, rodzeństwem, świadkami bierzmowania w piątek; rozpoczęcie Koronką do Bożego Miłosierdzia o 15.00; dlatego mszy św. o 15.30 – nie będzie; natomiast sprzątanie i dekorowanie kościoła o g. 18.30 – serdecznie zapraszamy rodziców dzieci i młodzieży bierzmowanej.

4. 15 maja w niedzielę – uroczystość poświęcenia nowobudowanej świątyni Ducha Świętego i pierwsza msza św. w świątyni o g. 11.00 – serdecznie zapraszamy w imieniu ks. proboszcza i duszpasterzy.

5. W piątek 13 maja przypada uroczystość MBF w 99. rocznicę pierwszego objawienia fatimskiego i 35. rocznica zamachu na św. Jana Pawła II. Rozpoczęcie o g. 17.30 – nabożeństwem majowym, o g. 18.00 msza św. odpustowa i ucałowanie relikwii św. Jana Pawła II, o g. 21.00 Apel Jasnogórski z modlitwa różańcową. Do października 13 dnia miesiąca (w dzień objawień Maryi), będziemy spotykać się na tej modlitwie, przygotowując się do 100 rocznicy objawień. Noce Fatimskie w naszym sanktuarium rozpoczniemy w I sobotę miesiąca – 4 czerwca. Niech nasz udział będzie wyrazem wdzięczności za wszelkie łaski i Boże dary. Serdecznie zapraszamy.

6. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej, mamy nowy nr Martyri, gdzie znajdziemy sylwetki ks. diakonów, którzy przyjmą święcenia kapłańskie 21 maja, a także ciekawe artykuły dotyczące podróży misyjnej do Afryki ks. bp Jerzego.

7. W tym tyg. pożegnaliśmy : Ś.P. + Janinę Szczurko; +Alicję Bezubik; + Marie Wysocką i

+ Andrzeja Boruc - pomódlmy się wspólnie o spokój ich duszy.