Ogłoszenia duszpasterskie - VI Niedziela Wielkanocna - 01.05.2016 r.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE - VI NIEDZIELA WIELKANOCY - 1 maja 2016

1. Składamy Bóg zapłać za ofiary na potrzeby kościoła, tydzień temu zebraliśmy 3250 zł, dzisiaj puszka na zakon kontemplacyjny Sióstr Karmelitanek Bosych i na powstający klasztor; za tydzień taca na WSD .Dzisiaj jak również przez cały miesiąc poświęcony Matce Najświętszej, będziemy gromadzić się wspólnie na nabożeństwie majowym o g. 17.30.

2. 1 maja obchodzimy wspomnienie św. Józefa Rzemieślnika – patrona ludzi pracy. Prośmy dobrego Boga, aby podejmowany przez ludzi pracy trud zapewniał im godne środki do życia. Pamiętajmy w modlitwie również za tych, którzy poszukują pracy, by spotykali życzliwych ludzi gotowych pospieszyć im z pomocą.

3. We wtorek, 3 maja przypada uroczystość NMP Królowej Polski i głównej patronki naszej Ojczyzny. To również 225. rocznica uchwalenia Konstytucji 3 maja. Msze św. będą odprawione jak w każdą niedzielę. Szczególnie serdecznie zapraszamy na mszę św. w intencji naszej umiłowanej Ojczyzny o g. 12.15. Zapraszamy do udziału poczty sztandarowe. Weźmy udział w tych uroczystościach, dopisując w ten sposób kolejną kartę miłości naszego narodu do Maryi ; Królowej Polski.

4. W I piątek miesiąca odwiedzimy chorych z posługą sakramentalną w ich domach. Dzieci zapraszamy na spowiedź na g. 16.30, które zakończymy nabożeństwem majowym. Zachęcamy do udziału w Godzinie Miłosierdzia; każdego dnia o g. 15.00 Koronka do Bożego Miłosierdzia i msza św.

5. Zapraszamy na pierwszy tegoroczny koncert VIII edycji Ełckich Koncertów Muzyki Organowej i Kameralnej, który odbędzie się dzisiaj o g. 19.00 w kościele NSJ.

6. Przy wyjściu z kościoła , do nabycia kwartalnik „Miłujcie się”

7. W tym tyg. z naszej parafii pożegnaliśmy: Ś.P. + Ryszarda Dziadkowskiego; + Zofię Stańczyk, pomódlmy się wspólnie o zbawienie ich duszy.