English German Italian Polish Russian

Zesłanie Ducha Świętego - 09 czerwca 2019 r.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE - ZESŁANIE DUCHA ŚWIĘTEGO 9 czerwca 2019

 

1.W sposób szczególny do Maryi jako Matki wszystkich wierzących, Matki Kościoła zwrócimy się jutro, w Jej uroczystość w drugi dzień Zielonych Światek. Jest to uroczystość głównej Patronki naszej diecezji. Msze św. o g. 7.00, o g. 10.00 – Msza św. w rocznice Jubileuszy Kapłańskich i osób życia konsekrowanego i wieczorna Eucharystia o g. 18.00. Serdecznie zapraszamy do wspólnej modlitwy. Nabożeństwa czerwcowe codziennie o g. 17.30.

 

2.W czwartek przypada święto Jezusa Chrystusa, Najwyższego i Wiecznego Kapłana. Niech nasz udział we Mszy św. będzie okazją do modlitwy za kapłanów oraz duchowym przygotowaniem do uroczystości Bożego Ciała. Msze św. o g. 7.00, 15.30 i 18.00.

 

 3. Zapraszamy w najbliższa sobotę na ostatni przed wakacjami Wieczór Uwielbienia
z modlitwa o uzdrowienie. Rozpoczęcie Mszą św. o g. 18:00.

 

4.W przyszłą niedzielę Trójcy Świętej zapraszamy na ewangelizacje uliczną na Pl. Jana Pawła II, przygotowaną przez wspólnotę Przyjaciele Oblubieńca. Rozpoczęcie o g. 14:30.

 

5.19 czerwca (środa) w przededniu Uroczystości Bożego Ciała zapraszamy na Wieczór Uwielbienia połączony z adoracją Najświętszego Sakramentu do Amfiteatru przy Ełckim Centrum Kultury przygotowywany przez ponad 80 osobowy chór powstały z Chóru Kontrapunkt oraz Gospelk. Rozpoczęcie o g. 19:00 a zakończenie o g. 21:00 Apelem Jasnogórskim.

 

6.U ministrantów czerwcowy nr Martyrii i biuletyn parafialny Dialog; prezentacja: Została wydana Księga Pamiątkowa Sanktuarium MBF z naszej katedry Pamiatka koronacji i pobytu sw. JPII w naszej katedrze – cena 20 zł.

 

7.W minionym tyg. Pan Bóg powołał do wieczności Ś.P. + Henryka Wilczewskiego; +Elzę Kuderską; + Ryszarda Sieńko, pomódlmy się o spokój ich duszy: Wieczny odpoczynek…

 

 

Ogloszenia duszpasterskie - Niedziela Wniebowstąpienia - 02.06.2019 r.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE - WNIEBOWSTĄPIENIE PAŃSKIE          2 czerwca 2019

 

1.Trwamy w oczekiwaniu na zesłanie Ducha Świętego. Nowenna przygotowująca nas do tej uroczystości odprawiana jest codziennie na zakończenie nabożeństwa czerwcowego o g. 17.30

 

2.W tym tygodniu przypadają I czwartek i I piątek miesiąca. Zachęcamy do czwartkowej modlitwy o powołania oraz spowiedź pierwszopiątkowej, w tym dniu odwiedzimy chorych z posługa sakramentalną.

 

3.W piątek 7 czerwca sakrament bierzmowania dla naszej młodzieży na Mszy św. o g. 18.00; spowiedź bierzmowanych, rodziców i świadków bierzmowania w czwartek o g. 19.00.

 

4.Za tydzień w niedzielę na Mszy św. o g. 11.00 – rocznica I Komunii św., spowiedź dzieci w I piątek, rozpoczęcie o g. 16.00.

 

5.Uroczyste obchody zesłania Ducha Św. będą miały miejsce w sanktuarium w Studzienicznej o g. 13.00 główna Msza św. transmitowana przez TV Polonia.

 

6.W tym tyg. szczególnie wspominamy pobyt Ojca św. JPII w naszym mięście. Zapraszamy na sympozjum na ten temat 5 czerwca – sala Bursztynowa Hotelu Rydzewski g.10.00. 6 czerwca otwarcie wystawy filatelistycznej o Ojcu św. w ECKu o g.18.00. Główne obchody XX-lecia pobyty JPII w Ełku w sobotę 8 czerwca. W tym dniu zapraszamy na Marsz dla Życia i Rodziny, rozpoczęcie o g. 15.30 przed kościołem Serca Jezusowego, następnie o g. 18.00 – koncert stypendystów Fundacji Nowego Tysiąclecia i uroczysta Msza św. o g. 19.00 przy pomniku św. Jana Pawła II. Dlatego w sobotę Mszy św. o g. 18.00 nie będzie. Serdecznie zapraszamy na wspólne dziękczynienie za osobę Ojca św.

 

7.Zachęcamy do lektury prasy katolickiej. Do nabycia nowy nr Martyrii, gdzie znajdziemy między innymi wspomnienia i zdjęcia z pobyty JPII w Ełku i w naszej diecezji. W Dialogu – wszystkie inf. duszpasterskie.

 

8.W minionym tygodniu Pan Bóg powołał do wieczności +Waldemar Feret, +Anna Ładna; + Wiesława Binka. Wieczny odpoczynek…

 

 

W TYM TYGODNIU PATRONUJĄ NAM:

 

·        3 VI – św. Karol Lwanga (1860-1886),afrykański wódz plemienia Nagweya i Towarzysze, męczennicy z Ugandy,

 

·        5 VI – św. Bonifacy (ok. 673-754), pierwszy biskup misyjny ludów germańskich, męczennik czczony jako patron Niemiec,

 

·        8 VI – św. Jadwiga (1373-1399), królowa Polski z dynastii Andegawenów, fundatorka kościołów, opiekunka studentów, założycielka fakultetu teologicznego w Akademii Krakowskiej.

 

 

Ogloszenia duszpasterskie VI niedziela wielkanocna 26 maja 2019 r.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE  - VINIEDZIELA WIELKANOCY26 maja 2019

 

1.W dzisiejszej modlitwie szczególnie pamiętamy o naszych matkach z okazji ich święta. Niech N.M.P., wzór macierzyńskiego serca, nieustannie wyprasza potrzebne dary, a wdzięczność i miłość najbliższych zawsze radują Wasze serca.

 

2.Dzisiaj wybory do Parlamentu Europejskiego, spełnijmy nasz obowiązek obywatelski idąc na wybory.

 

3.Zapraszamy do udziału w ostatnich już w tym roku nabożeństwach majowych. Od poniedziałku do środy będziemy modlili się o urodzaje i za kraje głodujące. Zmiana tajemnic różańcowych dziś po Mszy św. o g. 18.00.

 

4.W sobotę Msza św. ku czci Niepokalanego Serca Maryi w I sobotę miesiąca o g. 7.00. Zapraszamy wszystkich czcicieli M.B. Fatimskiej w naszym sanktuarium Noc Fatimska – rozpoczęcie o g. 19.00- różaniec fatimski, następnie o g. 20.00 Msza św. i procesja z figurą Matki Bożej. Wszystkie dzieci naszej parafii z okazji Dni Dziecka zawierzymy Niepokalanej. W sobotę Dzień Dziecka – uroczysta Msza św. na Pl. Jana Pawła II o g. 11.00. Natomiast w niedzielę po Mszy św. o g. 11.00 – parafialny Dzień Dziecka. Zapraszamy.

 

5.Składamy serdeczne Bóg zapłać za dzisiejsze ofiary na remont naszych katedralnych organów.

 

6.W minionym tygodniu Pan Bóg powołał do wieczności Ś.P. + Elżbietę Smolińską. Wieczny odpoczynek…

 

 

W TYM TYGODNIU PATRONUJĄ NAM:

·        29 V – św. Urszula Ledóchowska (1865-1939), polska zakonnica, patriotka, założycielka zgromadzenia sióstr urszulanek szarych,

 

·        31 V – święto Nawiedzenia NMP,

 

·        1 VI – św. Justyn (zm. ok. 165 r.), rzymski filozof, obrońca wiary, męczennik. 

Ogłoszenia na V niedziele wielkanocy 19 maja 2019 r.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE  - VNIEDZIELA WIELKANOCY - 19 maja 2019

 

1.Trwają nabożeństwa majowe. Zapraszamy do modlitwy codziennie wieczorem o g.17.30.

 

2.W jutrzejszy poniedziałek o g. 17.00 spotkanie modlitewne wspólnoty DNNUJ oraz wieczorna Msza św. wotywna o Duchu Świętym.

 

3.W najbliższą sobotę 25 maja będziemy przeżywać w raz z całym seminarium uroczystość święceń kapłańskich o g. 10.00. Pamiętajmy o modlitwie w intencji przyszłych neoprezbiterów, jak również o powołania kapłańskie.

 

4.Za tydzień - 26 maja, wybory do Parlamentu Europejskiego. Idąc do głosowania spełnijmy swój obowiązek obywatelski.

 

5.Przed nami uroczystość I Komunii św.; za tydzień w Dzień Matki, w niedzielę o g. 12.15. Dlatego zmiana tajemnic różańcowych za tydzień po Mszy św. o g. 18.00. Natomiast I spowiedź dzieci oraz spowiedź ich rodziców, rodziców chrzestnych, rodzeństwa i najbliższych w sobotę o g. 15.00. W piątek po wieczornej Mszy św. sprzątanie i dekorowanie świątyni.

 

6.Spotkania kandydatów do bierzmowania w poniedziałek i wtorek w grupach z animatorami oraz w czwartek po wieczornej Mszy św. spotkanie w Kościele dla wszystkich.

 

7.Dzisiaj Msza św. o g. 12.15 w 25-lecie mojego kapłaństwa. Proszę wszystkich was o modlitwę.

8.W minionym tygodniu Pan Bóg powołał do wieczności +Helenę Wejs -  Wieczny odpoczynek…

 

 

 

W TYM TYGODNIU PATRONUJE NAM:

 

·        24 V – Najświętsza Maryja Panna, Wspomożycielka Wiernych, Dzień modlitwy za Kościół w Chinach. 

 

Ogłoszenie duszpasterskie - niedziela Dobrego Pasterza - 12.05.2019 r.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE - IVNIEDZIELA WIELKANOCY

– DOBREGO PASTERZA- 12 maja 2019

 

1.Niedziela Dobrego Pasterza rozpoczyna kwartalne dni modlitw o powołania do służby w Kościele. Troskę o nowe powołania wyraźmy w tym tygodniu poprzez uczestnictwo w nabożeństwach majowych i osobistą modlitwę. Każdego dnia nabożeństwo majowe o g. 17.30 ofiarujemy w tej właśnie intencji.

 

2.Przypominamy o spotkaniach formacyjnych w grupach dla kandydatów do bierzmowania w poniedziałek i wtorek w salach parafialnych.

 

3.Jutro, 13 maja przypada uroczystość M.B. Fatimskiej. Maryja w czasie swoich objawień wzywa nas do modlitwy różańcowej i do czynienia pokuty za grzeszników, Serdecznie zapraszamy - rozpoczęcie o g. 17.30 – nabożeństwem majowym, o g. 18.00 Msza św. odpustowa i uczczenie relikwii św. Jana Pawła II i św. Dzieci Fatimskich, o g. 21.00 Apel Jasnogórski z modlitwą różańcową podczas której będziemy wynagradzać Bogu za wszelkie zniewagi wobec Najświętszej Maryi Panny i ludzką złośliwość. Nabożeństwa Nocy Fatimskiej 1 czerwca.

 

4.W następną niedzielę 19 maja o g. 12.15 – Msza św. jubileuszu 25 lat mojego kapłaństwa, na którą serdecznie zapraszam wszystkich parafian. Będę chciał wyrazić Panu Bogu wdzięczność za dar życia i powołania i za te lata pracy duszpasterskiej pośród was w naszej parafii. Serdecznie zapraszam.

 

5.W minionym tygodniu Pan Bóg powołał do wieczności: +Erykę Irenę Rzeplińską, +Helenę Szypulską: Wieczny odpoczynek…

 

 

 

 

W TYM TYGODNIU PATRONUJĄ NAM:

 

·        14 V – św. Maciej (I w.), uczeń Pana Jezusa, wybrany do grona Apostołów, męczennik,

 

·        16 V – św. Andrzej Bobola (1591-1657), polski jezuita, misjonarz wśród prawosławnych, zamęczony przez kozaków, patron Polski.

 

Ogłoszenia - III niedziela wielkanocna - Niedziela Biblijna - 05 maja 2019 r.

OGŁOSZENIA - IIINIEDZIELA WIELKANOCY – Niedziela Biblijna- 5 maja 2019

 

1.Rozpoczynający się Tydzień Biblijny jest dla nas zachętą do częstszego sięgania po Pismo Św. Przez cały Tydzień Biblijny zachęcamy do zagłębienia się w tekst fragmentu Pisma św., który możemy zabrać do domów. Przy wyjściu z kościoła młodzież z KSMu przekazuje wylosowany fragment Pisma św.  

 

2.Tydzień temu zebraliśmy na renowacje organów – 4070 zł. Serdeczne Bóg zapłać.

 

3.W niedziele wielkanocne na Promenadzie nad jeziorem od g. 15.00 – do 17.00, odbywać się będą spotkania ewangelizacyjne. Zachęcamy do udziału we wspólnym śpiewie i modlitwie.

 

4.Rozpoczyna się czas tegorocznych egzaminów dojrzałości. Wszystkich maturzystów, ich rodziców i nauczycieli zachęcamy do modlitwy o dary Ducha Świętego, życząc bł. Bożego.

 

5.W środę przypada uroczystość św. Stanisława, patrona Polski, Msze św. o g. 7.00 i 18.00.   

 

6.Przez cały miesiąc gromadzimy się na nabożeństwach majowych o g. 17.30. W sobotę 11 maja zapraszamy na kolejny Wieczór Uwielbienia o g. 18.00, a następnie adoracja z Modlitwą o Uzdrowienia.

 

7.Za tydzień, w Niedzielę Dobrego Pasterza, będziemy modlić się o nowe powołania kapłańskie, zakonne i misyjne. W naszej wspólnocie będziemy gościli katechistów z Drogi Neokatechumenalnej z Serbii, którzy podzielą się świadectwem ze swojej pracy ewangelizacyjnej.

 

8.W tym roku Uroczystość I Komunii św. odbędzie się 26 maja. Próba dzieci we wtorki i czwartki o g. 16.00. Za tydzień po Mszy św. o g. 11.00 spotkanie z rodzicami i dziećmi I komunijnymi.

 

9.Kandydaci do sak. bierzmowania rozpoczynają bezpośredni czas przygotowania. W tym tyg. rozpoczynamy serię cotygodniowych spotkań formacyjne i tak w poniedziałki o g. 18.00 spotykają się grupy: św. Stanisława Kostki, św. Wojciecha, bł. Piotra Frassatiego, św. Nikodema, bł. Karoliny Kózkówny, św. Moniki; we wtorki o g. 18.00 grupy: św. Anny, św. Klary, św. Kingi, św. Katarzyny. Miejsca spotkań konkretnych grup z animatorami dostępne są na Facebooku, ewentualnie bezpośrednio u animatorów lub ks. Adriana.

 

10.Zachęcamy do lektury prasy katolickiej. W tym tygodniu szczególnie polecamy nowy nr Martyrii i biuletyn parafialny Dialog.

 

 

W TYM TYGODNIU PATRONUJĄ NAM:

 

·        6 V – św. Filip i św. Jakub, Apostołowie,

 

·        8 V – św. Stanisław (1030-1079), biskup krakowski, męczennik, główny patron Polski, przez św. Jana Pawła II nazwany „patronem chrześcijańskiego ładu moralnego”.

 

Niedziela Miłosierdzia Bożego 28 kwietnia 2019 r.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE - II NIEDZIELA WIELKANOCY
CZYLI MIŁOSIERDZIA BOŻEGO - 28 kwietnia 2019

 

1.Niedziela Bożego Miłosierdzia dopełnia obchodów oktawy Wielkanocy. Składamy serdeczne wyrazy wdzięczności wszystkim bezpośrednio zaangażowanym w przygotowanie tegorocznych Świąt Paschalnych w naszej wspólnocie. W sanktuarium Bożego Miłosierdzia (osiedle Konieczki) o g. 15.00 – Msza św. odpustowa, która odprawi ks. bp Józef Wysocki. Serdecznie zapraszamy.

 

2.Dzisiejsza niedziela rozpoczyna w Kościele w Polsce Tydzień Miłosierdzia. Włączmy się w jego obchody przez osobistą modlitwę oraz pomoc dla najbardziej potrzebujących .

 

3.We wtorek 30 kwietnia uroczystości ku czci św. Wojciecha, głównego Patrona Polski, naszej diecezji, parafii i katedry. Rozpoczęcie o g. 17.00. nieszporami w kościele NSJ, następnie procesja z relikwiami św. Wojciecha do katedry i Msza św. odpustowa o g. 18.00. Serdecznie zapraszamy do licznego udziału w tych uroczystościach, a także prosimy o udział  w procesji poczt sztandarowych.

 

4.Od środy 1 maja rozpoczynają się nabożeństwa majowe ze śpiewem litanii loretańskiej
o g. 17.30. Po nabożeństwie Msza Święta.

 

5.W piątek 3 maja, uroczystość NMP Królowej Polski, głównej patronki naszej ojczyzny. Porządek Mszy św. jak w każdą niedzielę. O g. 9.45 – Msza św. w intencji ojczyzny z udziałem pocztów sztandarowych i Wojska; serdecznie zapraszamy. Ponieważ jest to uroczystość, w najbliższy piątek nie obowiązuje nas wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.

 

6.Jak każdego miesiąca, chorych z posługą sakramentalną odwiedzimy tym razem w I czwartek.

 

7. W minionym tygodniu Pan Bóg powołał do wieczności Ś.P. + Wiesława Pieniążka: Wieczny odpoczynek…

 

 

W TYM TYGODNIU PATRONUJĄ NAM:

·        29 kwietnia – św. Katarzyna Sieneńska (1347-1380), dziewica, Doktor Kościoła, patron Europy,

·        30 kwietnia – św. Wojciech (956-997), biskup, męczennik, benedyktyn, misjonarz Prusów, główny patron Polski,

·        2 maja – św. Atanazy (296-373), biskup Aleksandrii, Doktor Kościoła, obrońca dogmatów wiary,

·        3 maja – Najświętsza Maryja Panna, Królowa Polski,

·        4 maja – św. Florian (ok. 250-304), Rzymianin, męczennik, patron strażaków.

 

ODWIEDZIŁO NAS:

Dziś3
Wczoraj48
W Tygodniu51
W Miesiacu787
Wszystkie75112