English German Italian Polish Russian

Ogłoszenia duszpasterski na 33 niedzielę zwykłą - 17 listopada 2019

Ogłoszenia duszpasterskie 33 niedziela w ciągu roku

17 listopada 2019

1. W poniedziałek na mszy wieczornej będziemy modlić się do Ducha Świętego z wspólnotą Dzieła Nieustannej Nowenny Uczniów Jezusa. Serdeczna prośba do osób, które przynależą do tej wspólnoty aby odnowiły pierwotną gorliwość i przychodziły do wspólnoty. Przygotowujemy się również do regionalnego spotkania Dzieła Nieustannej Nowenny w naszej katedrze 30 listopada o godz. 14,00.

2. W najbliższą sobotę (23 listopada) w Giżycku w sanktuarium św. Brunona o godz. 10,00, odbędzie się spotkanie Akcji Katolickiej w związku z świętem patronalnym Chrystusa Króla.

3. Zapraszamy młodzież do wyjazdu do Wrocławia 28 grudnia do 2 stycznia na Europejskie Spotkanie Młodych w duchu Taeze. Zgłoszenia u ks. Radosława.

4. Spotkanie kandydatów do bierzmowania w wtorek o godz. 18,45. We wtorek również modlitwa wstawiennicza prowadzona przez wspólnotę Przyjaciół Oblubieńca.

5. Trwają katechezy dla dorosłych prowadzone przez katechistów z wspólnoty Neokatechumenatu. W poniedziałki i czwartki o godz. 19,00.

6. Wszystkich chcących pogłębić znajomość Pisma Świętego oraz spojrzeć na swoje życie w świetle Bożego Słowa zapraszam na spotkania biblijne w salce KSM-u, w wtorek o godz. 19,00.

7. Dzisiaj o godz. 19,00 spotkanie przygotowawcze dla uczestników pielgrzymki do Ziemi Świętej. W salce z tyłu katedry.

8. W naszym dekanacie jest organizowany weekendowy kurs przedmałżeński w dniach 22-24 listopada (początek o godz. 17,45). Spotkania będą się odbywały przy parafii św. Jana Pawła II na Barankach. Serdecznie zachęcamy pary zamierzające zawrzeć sakramentalny związek małżeński do wzięcia udziału.

9. Od tej niedzieli w katedrze Ełckiej będą sprawowane msze święte w rycie trydenckim, w języku łacińskim. W drugą i trzecią niedzielę miesiąca o godzinie 15,15.

Ogłoszenia duszpasterski na 32 niedzielę zwykłą - 10 listopada 2019

Ogłoszenia duszpasterskie - 32 niedziela w ciągu roku

10 listopada 2019

1. Jutro kolejna rocznica odzyskania niepodległości przez Polskę. Zapraszamy na wspólne dziękczynienie Bogu w naszej świątyni o godz. 12,00. Liturgii będzie przewodniczył ks. Biskup Jerzy Mazur. W liturgii wezmą udział władze samorządowe, Wojsko Polskie i poczty sztandarowe. Po mszy świętej przejście z orkiestrą do pomnika Marszałka Józef Piłsudskiego, gdzie nastąpi dalszy ciąg uroczystości wraz z festynem rodzinnym.

2. We wtorek w katedrze zbierze się Ełcka Kapituła Katedralna na mszy o godz. 12 pod przewodnictwem Biskupa Ełckiego. Księża Kanonicy będą się modlić za zmarłych współbraci kapłanów.

3. Dzisiaj przeżywamy 11. Dzień Solidarności z Kościołem Prześladowanym. Głównym organizatorem Dnia Solidarności z Kościołem Prześladowanym jest Papieskie Stowarzyszenie Pomocy Kościołowi w Potrzebie, którego podstawowym celem jest szeroko pojęta pomoc prześladowanemu Kościołowi w świecie, wspieranie nowej ewangelizacji i udzielanie duchowej siły kościołom lokalnym w ugruntowywaniu wiary. Tematem tegorocznego Dnia Solidarności jest Sudan Południowy – Przemilczane cierpienie! Po mszy świętej zbiórka ofiar na rzecz ofiar głody w Sudanie. Głód cierpi tam ok. 7 milionów ludzi.

4. W naszym dekanacie jest organizowany weekendowy kurs przedmałżeński w dniach 22-24 listopada (początek o godz. 17,45). Spotkania będą się odbywały przy parafii św. Jana Pawła II na Barankach. Serdecznie zachęcamy pary zamierzające zawrzeć sakramentalny związek małżeński do wzięcia udziału.

5. Chcielibyśmy uwrażliwić rodziców na sprawę uczestnictwa dzieci w lekcjach religii. Jeśli ktoś uważa się za katolika i chciałby przyjmować sakramenty święte to jest zobowiązany do uczestnictwa w katechezie szkolnej, która jest ważnym przejawem głoszenia Słowa Bożego w życiu chrześcijanina. Nie do zaakceptowania jest rezygnowanie z lekcji i zgłaszanie sie później do bierzmowania.

6. Coraz większe trudności pojawiają się w związku z wyborem rodziców chrzestnych. Chcielibyśmy przypomnieć, że nie wystarczy być u bierzmowania czy, że się jest dobrym człowiekiem. Chrzestni mają być wierzący i praktykujący. Powinny to być osoby, które są w stanie otrzymać rozgrzeszenie w sakramencie pokuty i przyjąć Komunię Świętą. Osoby żyjące w związkach niesakramentalnych do czasu powrotu do pełnej komunii z Bogiem i wspólnotą Kościoła, nie mogą być rodzicami chrzestnymi Jeśli rodzicom zależy na duchowym dobru dziecka to prosimy, aby o tym ważnym wyborze decydowały nie względy towarzyskie, ale podejście ludzi dojrzałych w wierze.

7. W naszej parafii trwają katechezy nowej ewangelizacji skierowane do młodzieży i dorosłych, którzy chcą odnaleźć sens życia i sens wiary. W poniedziałki i czwartki o godz. 18,45

8. Dzisiaj młodzież z KSM-u rozporowadza flagi białoczerwone po każdej mszy świętej. Ofiara dobrowolna na rzecz młodzieży.

9. Organizujemy wyjazd na Europejskie Spotkanie Młodych w duchu Taize w dniach 28.12. 2019 - 02. 01. 2020 r., które odbędzie się w ym roku we Wrocławiu. Zgłoszenia u ks. Radosława.

10. W minionych dniach Bóg wezwał do wieczności śp.: Natalię Werno, Milano Mastykarza, Wiktorię Pietkiewicz, Zenona Sobola i Małgorzatę Szlajter. Wieczny im pokój.

Ogłoszenia duszpasterski na 31 niedzielę zwykłą - 03 listopada 2019

Ogłoszenia duszpasterskie 31 niedziela w ciągu roku

03 listopada 2019

1. W miniony poniedziałek w naszej katedrze była sprawowana msza święta transmitowana przez Radio Maryja i Telewizję Trwam. Chciałbym z serca podziękować wszystkim osobom, które się zaangażowały w liturgię, w przygotowania poczęstunku dla gości i wszystkim, którzy po prostu przyszli aby wspólnie się modlić. Obraz pełnej katedry poszedł w świat i wśród widzów spotkał się z bardzo pozytywnym odbiorem. Dziękuję młodzieży z KSM-u i Oazy, Liturgicznej Służbie Ołtarza, Szczególne podziękowania kieruję do Róż Różańcowych.

2. W kruchcie kościoła pojawiła się na nowo figura Chrystusa Frasobliwego. Została ona odnowiona przez naszą siostrę Dolores, której w imieniu nas wszystkich serdecznie dziękuję i gratuluję artystycznego talentu. Niestety już w kilka dni po postawieniu została lekko uszkodzona. Bardzo proszę o nie kładzenie tam żadnych obrazków i folderów. To nie jest punkt wystawowy.

3. W kinach w Polsce rozpoczęto projekcję filmu zatytułowanego „Nieplanowane” opowiadający o kobiecie ze Stanów Zjednoczonych, która kierowała przez szereg lat jedną z klinik aborcyjnych. Pewnego razu w jej życiu dokonała się radykalna przemiana. Film świetnie ukazuje mechanizm działania klinik aborcyjnych oraz dramaty ludzi decydujących się na aborcję, dokonujących jej, oraz obrońców życia. W Ełku w kinie ten film będzie można oglądać od 18 listopada. Szczegóły na plakacie w przedsionku kościoła. Bardzo zachęcamy.

Ps. W naszym kościele są drzwi. Można je nie tylko otwierać ale i zamykać. Ze względu na chłód proszę pamiętać o funkcji zamykania.

4. Od niedzieli w parafii św. Rafała na Barankach będzie gościł Ojciec Dominik Chmielewski - Salezjanin, znany w całej Polsce rekolekcjonista, autor wielu książek oraz znawca tematyki relacji damsko-męskich. Do wtorku o godz. 19 będzie prowadził prelekcję w kościele księży Salezjanów. Jest założycielem grupy Wojownicy Maryi.

5. Wypominki codziennie o godz. 17,30. Msza święta składkowa o godz. 18,00.

6. Dziękuję za ofiary zebrane na rzecz renowacji organów. Zostało zebrane 4100 zł. Z serca dziękuje w swoim imieniu i innych kapłanów posługujących w naszej parafii za ofiary złożone przy okazji wypominek.

7. W przyszłą niedzielę po mszach świętych będzie zbiórka na rzecz chrześcijan prześladowanych na Bliskim Wschodzie. Pomimo, że kamery nie pokazują już tak często dramatu, który tam się nieustannie rozgrywa, to niestety ciągle trwają tam prześladowania naszych braci w wierze. Kolebka chrześcijaństwa cały czas krwawi łzami mordowanych i torturowanych chrześcijan. Potrzebna im duchowa i materialna pomoc.

8. W najbliższy piątek będziemy odwiedzali chorych z Komunią Świętą.

9. W sobotę po wieczornej mszy świętej adoracja z modlitwą o uzdrowienie.

10. W naszej parafii trwają katechezy nowej ewangelizacji skierowane do młodzieży i dorosłych, którzy chcą odnaleźć sens życia i sens wiary. W poniedziałki i czwartki o godz. 18,45. We wtorek zapraszam na spotkanie biblijne po mszy wieczornej.

Uroczystość Wszystkich Świętych w Ełku

Uroczystość Wszystkich Świętych – 01.11.2019r.
Program modlitw na Cmentarzu Głównym będzie następujący:
- Od g. 9.00 - modlitwy za zmarłych przy kaplicy cmentarnej
- O g. 11.00 - Msza św. - na zewnątrz  przy kaplicy cmentarnej
- Po Mszy św. tradycyjna procesja po cmentarzu z modlitwami za zmarłych
- Zakończenie i błogosławieństwo przy kaplicy cmentarnej. Mszy św.
i procesji przewodniczyć będzie J.E. Ks. Bp Jerzy Mazur, Biskup Ełcki
Na Cmentarzu Nr 2, czyli k/”Murbetu” będzie następujący:
- Od g. 9.30 - modlitwy za zmarłych
- O g. 10.00 - Msza św., a po niej procesja po cmentarzu z modlitwami za zmarłych
Na Cmentarzu w Bartoszachtakże o g. 11.00 modlitwy za zmarłych bez Mszy św.

Ogłoszenia duszpasterski na 30 niedzielę zwykłą - 27 października 2019

Ogłoszenia duszpasterskie 30 niedziela zwykła

27 października 2019

1. W poniedziałek w naszym kościele katedralnym na wieczornej Mszy świętej będziemy gościli wspólnotę Rodziny Radia Maryja oraz Koła Żywego Różańca. Msza święta będzie transmitowana poprzez Radio Maryja i Telewizję Trwam. Wcześniej o 16,30 odbędzie się spotkania Rodziny Radia Maryja oraz zelatorek i zelatorów Żywego Różańca z Ojcem Redemptorystą w budynku Kurii Biskupiej. Następnie od godz. 17,30 rozpocznie się transmisja z katedry. Przed mszą będzie przedstawiony spektakl zatytułowany „Zanieśmy światu Miłość” wyreżyserowany przez ks. Mariusza Pawlinę z udziałem około 100 aktorów z Gołdapi. Rozmowy niedokończone dotyczące misji i misjonarzy, z ich udziałem, rozpoczną się o 21,30 i będą nadawane z budynku seminaryjnego.

Różaniec w tym dniu zostanie odmówiony po koronce do Bożego Miłosierdzia o godz. 15,00.

2. Bardzo bym prosił aby zgłosiło się kilku mężczyzn do pilnowania wozu transmisyjnego zarówno podczas transmisji jak i w nocy.

3. Wspólnoty, które by chciały złożyć ofiary na rzecz Radia Maryja bądź na misje i być wyczytanymi podczas transmisji proszę o zgłaszanie się do ks. Jacka Uchana od godz. 16,00 w poniedziałek. Byłbym również bardzo wdzięczny gdyby znalazły się osoby, które by upiekły ciasta, którymi podjęlibyśmy i podziękowali grupie teatralnej z Gołdapi.

4. W czwartek w ostatni dzień października zakończenie Nadzwyczajnego Miesiąca Misyjnego. O godz. 18,00 w katedrze będzie sprawowana Msza święta dziękczynna pod przewodnictwem Księdza Biskupa Ordynariusza.

5. W piątek będziemy radośnie przeżywać Uroczystość Wszystkich Świętych. Msze święte w katedrze o godzinie 7,00, 8,30, 9,45 i o 18,00. Modlitwy na cmentarzu głównym rozpoczynają się od 9,00, następnie msza o godz. 11,00. Na cmentarzu przy Murbecie modlitwy rozpoczynają się o 9,30 a msza o 10,00. Na cmentarzu w Bartoszach nie będzie sprawowana Eucharystia. Odbędzie sie natomiast procesja z modlitwami o godz. 11,00.

6. W sobotę wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych, dzień refleksji nad przemijaniem oraz czas głębokiej modlitwy za tych, którzy w czyśćcu oczekuję na pełnię zjednoczenia z Bogiem. Msza święta o 7,00 będzie sprawowana przez ks. Biskupa Ełckiego za zmarłych kapłanów. Następnie będzie dodatkowa msza święta o 15,30 oraz o 18,00. O godz. 17,30 modlitwa wypominkowa połączona z nieszporami za zmarłych, a potem o 18,00 msza święta składkowa.

            Przez pierwsze osiem dni listopada za nawiedzenie cmentarza oraz za modlitwę za zmarłych połączoną z modlitwą w intencjach Ojca Świętego możemy uzyskać każdego dnia odpust zupełny za jednego zmarłego.

 

7. W tych dniach nasze myśli biegną szczególnie w stronę naszych drogich zmarłych. Mamy wobec nich dług wdzięczności, który spłacamy naszą modlitwą. Wielu z nich na pewno jej potrzebuje. Zgodnie z naszym chrześcijańskim obyczajem czynimy to min. poprzez wypominki i ofiarę Mszy świętej. Kartki wypominkowe są wyłożone z tyłu świątyni. Jedne są na intencje mszy świętej zbiorowej, która będzie sprawowana przez 30 dni, do końca listopada o godz. 18. Inne kartki to modlitwa w wypominkach przez cały listopad o godz. 17,30. Z tyłu kartek są wypisane ulice przynależące do naszej parafii. Prosimy o zaznaczenie ulicy przy której mieszka ofiarodawca, dzięki czemu będą Państwo wiedzieli kiedy i w jakim dniu będą odczytywane wasze wypominki. Kartki można przynosić do kancelarii lub składać w skrzynce przy ołtarzu Matki Bożej.

8. W związku z tym, że pierwszy piątek miesiąca przypada na Uroczystość Wszystkich Świętych odwiedziny chorych będziemy realizować w piątek 8 listopada.

9. Bardzo dziękuję za ofiary złożone do puszek w Dniu Papieskim. Zostało zebrane 1393 złote. Serdeczne podziękowanie wolontariuszom i katechetkom za przeprowadzenie zbiórki.

Dziękuję również serdecznie za datki złożone siostrom Benedyktynkom na rzecz misji świętych. Siostry zebrały ponad 5 tysięcy złotych. Również w ich imieniu składam wszystkim darczyńcom ogromne podziękowanie.

9. Z naszej wspólnoty parafialnej do wieczności w ostatnich dniach Bóg wezwał: Mirosława Boczkowskiego i Zbigniewa Gosiewskiego. Wieczny im pokój.

Ogłoszenia duszpasterski na 29 niedzielę zwykłą - 20 października 2019

 

1. Od tej niedzieli rozpoczyna się Tydzień Misyjny, szczególny czas refleksji nad dzieleniem się wiarą, która umacnia się wtedy gdy jest przekazywana. Jest to również czas modlitwy za tych, którzy opuścili swoje ojczyzny aby głosić Chrystusa tym, którzy są jeszcze daleko od Niego. Prosimy również o nowe powołania misyjne. Szczególnie módlmy się za ks. Arkadiusza Dardzińskiego, który z tej wspólnoty katedralnej został wezwany przez Boga do wyjazdu do Afryki.

2. Wczoraj odbył się II Kongres Misyjny Diecezji Ełckiej. Dziękujemy za całego serca wszystkim, którzy zaangażowali się w jego organizację. Dziękuję młodzieży i dorosłym z różnych wspólnot. Wielkie podziękowanie księżom pracującym w naszej parafii za ich wkład w to wydarzenie.

3. W naszej wspólnocie parafialnej od dzisiaj rozpoczynają się katechezy nowej Ewangelizacji, prowadzone poprzez wspólnotę Neokatechumenatu. Dzisiaj Jezus w Ewangelii pyta: czy Syn Człowieczy znajdzie wiarę, gdy przyjdzie? Pyta dzisiaj każdego z nas o naszą wiarę i o to, czy przyznaję się do Jezusa poza kościołem. Czy swoją wiarę traktuję jako fundament mojego życia, czy jedynie dodatek. Może Bóg poprzez różne rzeczy, które dzieją sie w twoim życiu chce ci coś ważnego powiedzieć. Chcemy w tych katechezach razem szukać odpowiedzi na istotne pytania naszego życia. Zapraszamy wszystkich do uczestnictwa w tych spotkaniach. Będą się odbywać w poniedziałki i czwartki o godz. 19,00 w kościele katedralnym.

4. Rodziców dzieci przygotowujących się do I Komunii Świętej zapraszam na spotkanie za tydzień w niedzielę (27. 10.) po mszy o 11,00.

5. We wtorek spotkanie biblijne w salce ks. Foxa z tyłu plebanii, po mszy wieczornej. We wtorek również wspomnienie liturgiczne św. Jana Pawła II, patrona naszego miasta. Do wspólnej modlitwy za nasze miasto serdecznie zapraszamy na msze wieczorną.

6. Zbliża się listopad, w którym nasze myśli biegną szczególnie w stronę naszych drogich zmarłych. Mamy wobec nich dług wdzięczności, który spłacamy naszą modlitwą. Wielu z nich na pewno jej potrzebuje. Zgodnie z naszym chrześcijańskim obyczajem czynimy to min. poprzez wypominki i ofiarę Mszy świętej. Kartki wypominkowe są wyłożone z tyłu świątyni. Jedne są na intencje mszy świętej zbiorowej, która będzie sprawowana przez 30 dni, do końca listopada o godz. 18. Inne kartki to modlitwa w wypominkach przez cały listopad o godz. 17,30. Z tyłu kartek są wypisane ulice przynależące do naszej parafii. Prosimy o zaznaczenie ulicy przy której mieszka ofiarodawca, dzięki czemu będą Państwo wiedzieli kiedy i w jakim dniu będą odczytywane wasze wypominki. Kartki można przynosić do kancelarii lub składać w skrzynce przy ołtarzu Matki Bożej.

7. W sobotę o godz. 15,00 w naszej katedrze rozpocznie się Marsz Świętych, które przejdzie przez miasto z katedry do parafii św. Jana Apostoła. Organizatorem jest Akcja Katolicka. Zachęcamy dzieci i rodziców aby przygotowali sobie stroje ulubionych świętych i wzięli udział w tym pięknym wydarzeniu.

8. W przyszłą niedzielę ofiary złożone na tacę będą przeznaczone na remont naszych organów. Po mszy o godz. 12,15 spotkanie Kół Różańcowych.

9. W niektórych szkołach w Polsce są próby organizowania tzw. „Tęczowych piątków”, w czasie których zachęca się aby chłopcy przebierali się za dziewczynki, lub podejmuje się inne działania, które prowadzą do rozmycia różnic płciowych. Chcielibyśmy tylko uczulić rodziców na to, że mają realny wpływ na to co się dzieje w szkole, do której chodzi ich dziecko. Możecie sie sprzeciwić praktykom, które mogą w rezultacie prowadzić do zaburzeń tożsamości płciowej i skrzywdzić wasze dziecko.

Piekgrzymka do Ziemi Świętej w styczniu 2020

Pielgrzymka do Ziemi Świętej

24 -31 STYCZNIA 2020

WYLOT DO TEL AVIV   24.01 o godz. 10:15 - lądowanie 14:50 

WYLOT Z TEL AVIV      31.01 o godz. 06:10 - lądowanie 09:05 

Lot izraelskimi liniami ElAl

1 DZIEŃ piątek 24.01.: WARSZAWA – TEL-AWIW
Wyjazd z Ełku wspólnie autokarem. Zbiórka na lotnisku i wylot z Warszawy do Tel-Awiwu. Zwiedzanie Bazyliki Narodzenia Pańskiego i Groty Mlecznej. Przyjazd do hotelu w Betlejem.

2 DZIEŃ sobota 25. 01.: BETLEJEM – JERYCHO - MORZE MARTWE
Betania. Przejazd do doliny Jordanu do miejsca Chrztu Pańskiego. Pustynia Judzka. Jerycho – najstarsze miasto świata i Góra Kuszeni. Kąpiel w Morzu Martwym.

3 DZIEŃ niedziela 26.01.: JEROZOLIMA
Getsemani – Bazylika Agonii i Bazylika Wniebowzięcia NMP. Sanktuaria na Górze Oliwnej: kaplica Wniebowstąpienia, kościoły Pater Noster i Dominus Flevit. Ain Karem – miejsce nawiedzenia św. Elżbiety i narodzin św. Jana Chrzciciela. Yad Vashem – pomnik ofiar Holocaustu.

4 DZIEŃ poniedziałek 27.01.: BETLEJEM – GALILEA
Góra Karmel, Góra Tabor - miejsce przemienienia. Nazaret – Bazylika Zwiastowania i miejsce życia św. Rodziny. Kana Galilejska – sanktuarium pierwszego cudu Chrystusa. Nazaret- nocleg.

5 DZIEŃ wtorek 28.01.: GALILEA - BETLEJEM
Góra Błogosławieństw. Kafarnaum – dom św. Piotra i synagoga. Tabgha – kościół Rozmnożenia Chleba i Ryb, kościół Prymatu św. Piotra. Rejs statkiem po Jeziorze Galilejskim. Obiad z możliwością zasmakowania w rybie św. Piotra. Powrót do Betlejem.

6 DZIEŃ środa 29.01.: BETLEJEM - JEROZOLIMA
Syjon Chrześcijański: kościół św. Piotra In Gallicantu, Bazylika Zaśnięcia NMP. Wieczernik – miejsce ustanowienia kilku sakramentów. Grób króla Dawida. Cardo – ulica z czasów rzymskich. Ściana Płaczu – święte miejsce judaizmu. Widok na meczety Omara i alAqsa na placu świątynnym.

7 DZIEŃ czwartek 30. 01.: BETLEJEM – JEROZOLIMA – BETLEJEM
Tradycyjny suk (bazar) orientalny z mnóstwem miejscowych wyrobów. Kościół św. Anny – tradycyjne miejsce narodzenia Maryi, obok sadzawka Betesda. Lithostrotos. Łuk Ecce Homo. Droga Krzyżowa i Bazylika Grobu Pańskiego.

8 DZIEŃ piątek 31.01.: BETLEJEM - WARSZAWA - EŁK

Przejazd autokarem na lotnisko „Ben Gurion” w Tel-Awiwie i przelot do Warszawy. WYLOT GODZ. 6,05. LĄDOWANIE 9,05 W WARSZAWIE NA OKĘCIU.

Koszt wyjazdu to 3400 zł, plus 70 dolarów płatnych na miejscu. W cenie jest już zwarty koszt transportu autokarem z Ełku do Warszawy i z powrotem.

Zgłoszenia do 15 listopada do ks. Marka Bednarskiego, tel. 604226028;

Zaliczka przy zapisie 500 zł

Do 15 grudnia pozostała kwota. Dolary bierzemy ze sobą. Wpłat można dokonywać na konto parafii katedralnej 60 1020 4724 0000 3802 0029 7853, z dopiskiem od kogo i „wyjazd na pielgrzymkę do Ziemi Świętej”

CENA ZAWIERA:

Przelot lotem rejsowym ElAl

Transport komfortowym autobusem na terenie Izraela (lotnicze siedzenia)

7 noclegów – Hotel 4**** w pok. 2, 3- os. (jedynki za dopłatą – 180 USD);

śniadania, obiadokolacje

Ubezpieczenie KL, NNW, bagaż

Przewodnik w jęz. polskim

Wstępy do płatnych obiektów

Zestaw audio pozwalający na słyszenie przewodnika

 

CENA NIE ZAWIERA:

Ubezpieczenia od kosztów rezygnacji

Ubezpieczenia od chorób przewlekłych

 

ODWIEDZIŁO NAS:

Dziś8
Wczoraj25
W Tygodniu68
W Miesiacu966
Wszystkie82824