English German Italian Polish Russian

Ogłoszenia duszpasterski na 7 niedzielę zwykłą - 23 lutego 2020

Ogłoszenia duszpasterskie na VII niedzielę zwykłą

23 lutego 2020

1. W środę 26 lutego rozpoczynamy Wielki Post. Przed nami 40 dni okresu pokuty, w czasie którego będziemy się przygotowywać do Świąt Paschalnych. W środę popielcową wszystkich katolików obowiązuje post ścisły, czyli osoby w wieku 18-60 lat spożywają jeden posiłek postny w ciągu dnia do syta i dwa niepełne posiłki.

            Warto tutaj przypomnieć, że jest różnica między wstrzemięźliwością od pokarmów mięsnych w każdy piątek roku, a postem ścisłym. Post ścisły, czyli jakościowy i ilościowy, obowiązuje nas jedynie w środę popielcową i Wielki Piątek. Wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych obowiązuje od 14 roku życia i dotyczy każdego piątku w ciągu całego roku. Z piątkowego postu mogą nas zwolnić racje zdrowotne lub zbiorowe żywienie od którego nie mamy racjonalnej alternatywy, lub też specjalna dyspensa.

Msze święte w środę popielcową z obrzędem posypania głów popiołem o godzinie 7,00, 12,00 i 18,00.

2. Zachęcamy do głębokiej refleksji nad swoją wiarą i ofiarą Chrystusa za nas na krzyżu. Pomocą w tej refleksji są nabożeństwa Drogi Krzyżowej. W naszym kościele w piątki Droga Krzyżowa z udziałem dzieci o 16,30, natomiast z udziałem wszystkich o 17,30. Zapraszamy do udziału w nabożeństwie Gorzkich Żali w niedziele Wielkiego Postu o 17,15 z kazaniem pasyjnym oraz procesją eucharystyczną (za udział w Gorzkich Żalach można uzyskać odpust zupełny).

3. W przyszłą niedzielę naszymi ofiarami składanymi na tacę wspieramy wspólnotę Wyższego Seminarium Duchownego.

4. W przyszłą niedzielę będziemy szczególną modlitewną pamięcią otaczać „Żołnierzy Wyklętych”, których narodowy dzień pamięci przypada na 1 marca.

5. We wtorek spotkanie Kręgu biblijnego, które będą poświęcone w czasie trwania Wielkiego Postu ewangelicznym opisom Męki Pańskiej. Spotkania po wieczornej mszy świętej.

6. W piątek 28 lutego w parafii pw. św. Jana Pawła II na Barankach, o godz. 17,45, rozpoczyna się weekendowy Kurs Przedmałżeński. Zachęcamy zainteresowanych do uczestnictwa.

7. W sobotę o godz. 12,00 w katedrze będzie udzielany sakrament bierzmowania wiernym z całej diecezji.

8. Zachęcamy do udziału w uroczystości beatyfikacji kard. Stefana Wyszyńskiego 07 czerwca w Warszawie. Wyjazd jest organizowany w naszej parafii. Zapisy w kancelarii lub zakrystii. Koszt wyjazdu to 50 zł.

9. Ks. Biskup Ełcki na okres Wielkiego Postu posyła do naszej parafii ks. diakona Tomasza Zajkowskiego w celu odbycia praktyk duszpasterskich. Serdecznie witamy ks. diakona w naszej wspólnocie i składamy najlepsze życzenia na czas pobytu w naszej wspólnocie. Niech to będzie czas wzajemnego ubogacanie się wiarą i wzrostu w miłości Boga i bliźniego.

Ogłoszenia duszpasterski na V niedzielę zwykłą - 09 lutego 2020

Ogłoszenia duszpasterskie V niedziela zwykła

09 lutego 2020

1. W najbliższy wtorek przypada wspomnienie Matki Bożej z Lourdes a jednocześnie Światowy Dzień Chorych. W katedrze w tym dniu zostanie odprawiona dodatkowa msza święta o godz. 12,00 z udzieleniem sakramentu namaszczenia chorych. Sakrament namaszczenie będzie także udzielany w czasie wieczornej mszy świętej.

2. W naszej parafii będziemy zbierać zużyty sprzęt elektryczny i elektroniczny na potrzeby misji świętych. Można to uczynić w poniedziałek i wtorek w godzinach popołudniowych. W środę 12 lutego organizacja wspomagająca misje katolickie będzie go odbierać.

3. W piątek 14 lutego, w godzinach 9-13 będzie wydawana żywność z Programu Unijnej Pomocy Żywnościowej dla osób potrzebujących.

4. Za tydzień w niedzielę po mszy o godz. 11,00 spotkanie rodziców dzieci przygotowujących się do I Komunii Świętej.

5. W dniach 28 lutego - 1 marca w naszym dekanacie odbędzie się weekendowe przygotowanie do zawarcia Sakramentu Małżeństwa. Początek przy kościele św. Jana Pawła II na Barankach o godz. 17,45 w piątek.

Ogłoszenia duszpasterski na 02 lutego 2020 - Święto Ofiarowania Pańskiego

Ogłoszenia duszpasterskie - IV Niedziela Zwykła

2 lutego 2020

1. Zakończyliśmy w naszej parafii wizytę duszpasterską. Bardzo serdecznie dziękujemy za przyjęcie nas kapłanów, w swoich domach. Dziękujemy za gościnność, otwartość i serdeczne rozmowy. Dziękujemy za ofiary składane przy okazji wizyty duszpasterskiej. Na potrzeby naszej parafii zostało zebrane około 12 tysięcy złotych. Serdeczne Bóg zapłać.

2. Dzisiaj obchodzimy Święto Ofiarowania Pańskiego, a także Dzień Życia Konsekrowanego. Z tej okazji składamy jak najserdeczniejsze życzenia obfitości Bożego Błogosławieństwa wszystkim osobom konsekrowanym posługującym w naszej wspólnocie parafialnej - siostrze Dolores i siostrze Gregorii, a także wszystkim siostrom realizującym swoje zakonne powołanie na terenie naszej parafii - w domu biskupim, w seminarium duchownym i w Tęczowym Domu. Jesteście drogie siostry największym bogactwem tej parafii. Bóg zapłać za waszą posługę, świadectwo wiary i za waszą modlitwę.

3. W poniedziałek 3 lutego wspominamy w liturgii św. Błażeja - patrona chorych na gardło. Z tej okazji po rannej i wieczornej mszy błogosławieństwo świecami św. Błażeja.

4. W wtorek 4 lutego modlić się będziemy za wstawiennictwem św. Agaty. W tym dniu błogosławić będziemy „Chleb św. Agaty”, który będziecie mogli wziąć do swoich domów. Według tradycji taki chleb położony w domu chroni przed pożarami i przed ogniem nienawiści. Za wstawiennictwem świętej ma on chronić nas i nasze domostwa, mieszkania od niebezpieczeństw pożaru i od innych przeciwności. Poświęcony chleb matki ofiarują dzieciom, gdy te opuszczają dom rodzinny wyjeżdżając do szkoły lub na emigrację. Zdarza się, że kierowcy poświęcony chleb umieszczają w swoich samochodach.

5. W czwartek będziemy obchodzili I czwartek miesiąca. Po rannej mszy zapraszamy na adorację Najświętszego Sakramentu.

6. W piątek odwiedziny chorych od godziny 9. Z racji na to, że po kolędzie doszło nam wiele osób do odwiedzin, prosimy o większą cierpliwość.

7. W sobotę msza święta i adoracja Pana Jezusa w Najświętszym Sakramencie z modlitwą o uzdrowienie duszy i ciała.

8. Jedna z naszych parafianek, Hania Poczobut, mająca kilka miesięcy, jest chora na Rdzeniowy Zanik Mięśni. Jej rodzice bardzo walczą o jej życie i zbierają środki na kosztowną terapię. Potrzebują zebrać ogromną kwotę. Chciałbym sie zwrócić o pomoc do wszystkich ludzi dobrej woli. W przyszłą niedzielę będą pod naszym kościołem zbierać pieniążki na ratunek dla swego dziecka. Można też im pomóc poprzez przekazanie 1% podatku. Wszelkie dane na tablicy ogłoszeń.

9. Do wieczności Pan Bóg wezwał w minionym czasie Jacka Słowikowskiego, Ryszarda Glińskiego i Tadeusz Murzyn. Wieczny im pokój.

 

Ogłoszenia duszpasterski na 2 niedzielę zwykłą - 19 stycznia 2020

Ogłoszenia duszpasterskie II Niedziela Zwykła

19 stycznia 2020

1. Do 25 stycznia będziemy trwali na modlitwie w Tygodniu Ekumenicznym prosząc naszego Pana Jezusa Chrystusa o trwanie w jedności wokół jeden i tej samej Ewangelii dla wszystkich wspólnot chrześcijańskich.

2. Dzisiaj naszymi modlitwami i ofiarami wspieramy wspólnotę Wyższego Seminarium Duchownego.

3. We wtorek w wspomnienie liturgiczne św. Agnieszki będziemy naszymi modlitwami powierzać wszystkie kochane babcie Bożej Opatrzności. Już teraz składamy wszystkim babciom najlepsze życzenia.

4. W poniedziałek na wieczornej mszy świętej gromadzimy się z Wspólnotą Dzieła Nieustannej Nowenny. Msza święta będzie sprawowana z formularza mszalnego o Duchu Świętym. Wcześniej po różańcu będziemy się modlić Koronką do Ducha Świętego. Warto przynieść wszystkie swoje niepokoje i kłopoty do świątyni, aby je wspólnej modlitwie polecać Duchowi Świętemu.

5. Nasze parafialne koło Caritas rozpocznie dystrybucję żywności osobom, które zgłosiły się z zaświadczeniami z GOPS-u lub MOPS-u, w piątek 24 stycznia, od godz. 9,00 do 13,00. Na wtorek potrzebujemy wolontariuszy do rozładunku żywności. Zgłoszenia u proboszcza.

6. W piątek wyrusza z naszej parafii grupa pielgrzymkowa do Ziemi Świętej. Zebrało się ponad 40 osób. wyjazd do lotniska w piątek wcześnie rano o godzinie 2. Powrót 31 stycznia w piątek. Proboszcz będzie przewodnikiem tej grupy w Ziemi Świętej.

 

 

 

 

 

 

 

7. Porządek wizyty duszpasterskiej w nadchodzącym tygodniu:

Poniedziałek 20. 01. - ul. Orzeszkowa 26, 28, 30, 32, 34a, 36;

Wtorek 21. 01. - ul. Orzeszkowa 11, 12, 13, 14, 14a, 15, 15a, 16, 17, 18, 19, 20, 22;

Środa 22. 01. - ul. Orzeszkowa36a, 38; ul. Wawelska 1, 2, 3, 4,5, 5a, 6, 7;

Czwartek 23. 01. - ul. Wawelska 8, 9, 10; 11, 12 i 12a;

Piątek 24. 01. - ul. Wawelska 13, ul. Mickiewicza14, 16 i 18;

Sobota 25. 01. - przed południem ul. Mickiewicza 22, 24, 26, 28, 32, 34 i 36;

po południu ul. Mickiewicza38, 38a, 44, 46 i ul. Magazynowa 1;

Poniedziałek 27. 01. - ul. Magazynowa 3 i 4;

Wtorek 28. 01. - ul. Magazynowa 5 i 7 i ul. Dąbrowskiego 19, 20, 21 i 22;

Środa 29. 01. - ul. Dąbrowskiego 16a i 16b;

Czwartek 30. 01. ul. Dąbrowskiego 10;

8. Bóg wezwał z naszej wspólnoty parafialnej do wieczności w minionym czasie: Piotra Gredel, Barbarę Maszewską, Ryszarda Mejcz, Janinę Szmyglewską, Annę Arciszewską i Władysława Kaplę. Wieczny im Pokój...

Ogłoszenia duszpasterskie - 12 stycznia 2020

Ogłoszenia duszpasterskie

12 stycznia 2020

1. Wczoraj nasza wspólnota diecezjalna i katedralna doświadczyła wielkiej radości. Święcenia biskupie przyjął ks. biskup Adrian Galbas i jest naszym biskupem pomocniczym. Za motto obrał sobie słowa „Pax Christi - Pokój Chrystusa”. Jest biskupem tytularnym diecezji Naissus położonej na terenie dzisiejszej Serbii. Księdzu Biskupowi składamy jak najserdeczniejsze życzenia Bożego błogosławieństwa i wszelkich potrzebnych łask w biskupim posługiwaniu.

2. W najbliższy piątek 17 stycznia przypada kolejna rocznica śmierci ks. biskupa Edwarda Samsela. W tym dniu w naszej katedrze, o godz. 10,00, będzie sprawowana msza święta w jego intencji pod przewodnictwem ks. Biskupa Jerzego Mazura. Tego dnia odbędzie się spotkanie opłatkowe kapłanów naszej części diecezji.

Porządek wizyty duszpasterskiej w tym tygodniu:

Poniedziałek 13. 01. - ul. Słowackiego 19, 21, 21a, 23 i 25,

ul. Chopina 2, 3, 4, 5, 8, 9 i 9a;

wtorek 14. 01. - u. Chopina 11, 12, 13, 14, 16, 17 i 19;

środa 15. 01. - ul. Chopina 21 i 23; Armii Krajowej 10, 11, 12, 13, 14, 14a, 15, 17, 18, 19 i 20;

czwartek 16. 01. - ul. Armii Krajowej 21a, 22, 22a, 22b, 22c, 23, 25; 27, 29 , 30, 31 i 33;

piątek 17. 01. - ul. Armii Krajowej 35, 37, 38, 40, 42, 46, 47, 48, 50, 56, 58;

sobota 18. 01. - przed południem ul. Małeckich 3a, 3b, ul. Orzeszkowej 1, 2, 3, 5, 7 i 9;

po południu - ul. Orzeszkowej 6a, 7a, 10, 24 i 24a

 

poniedziałek 20. 01. - ul. Orzeszkowa 26, 28, 30, 32, 34 a, 36

Porządek wizyty duszpasterskiej - 07. - 10. 01. 2020

Porządek wizyty duszpasterskiej

Wtorek - 07. 01. - ul. Wojska Polskiego 4, 8, 9, 10, 10a, 13, 17, 19 i 21

Środa -08. 01. - ul. Kościuszki 2, 4, 5, 6, 7 i 8;

Czwartek - 09. 01. - ul. Kościuszki 10, 11, 12, 13, 12 i 15;

Piątek - 10. 01. - ul. Kościuszki 17, 18 i 26; ul. Słowackiego 15 i 17 oraz Dąbrowskiego 3c (Monar);

Poniedziałek 13. 01. - ul. Słowackiego 19, 21, 21a, 23 i 25,

ul. Chopina 2, 3, 4, 5, 8, 9 i 9a;

Ogłoszenia duszpasterskie - 05 stycznia 2020

Ogłoszenia duszpasterskie - 05 stycznia 2020

1. Jutro będziemy obchodzić Uroczystość Objawienia Pańskiego, popularnie nazywaną Świętem Trzech Króli. Porządek Mszy Świętych jak w każdą niedzielę. Bedzie sprawowana również msza o godzinie 19,30. Oprawę muzyczną w tym dniu będziemy zawdzięczać muzykom z rodzin neokatechumanalnych, których rozwój artystyczny i edukacyjny będziemy mogli wesprzeć dobrowolnymi ofiarami.

Tradycyjnie już, zapraszamy do uczestnictwa w Orszaku Trzech Króli „Cuda, cuda ogłaszają”. Barwny Orszak rozpocznie się w Ełku na Placu Św. Jana Pawła II, skąd kolędnicy wyruszą do parafii p.w. Św. Jana Apostoła i Ewangelisty przy ulicy Toruńskiej. Orszak wyruszy o godzinie 13:00.

2. W piątek po wieczornej mszy świętej odbędzie się w ełckiej katedrze koncert kolęd i pastorałek w wykonaniu zespołu Tata Band. To wspaniali muzycy i uczta duchowa dla uszu i serca. Zapraszamy serdecznie.

3. W sobotę 11 stycznia o godzinie 11 w katedrze ełckiej odbędą się świecenia biskupie ks. Adriana Galbasa. Serdecznie zachęcamy do gorącej modlitwy za nowego biskupa pomocniczego naszej Ełckiej Diecezji. Naszych parafian zapraszamy do uczestnictwa w tym wydarzeniu. W niedzielę na mszy świętej o godzinie 11 ksiądz Biskup Adrian będzie przewodniczył Mszy Świętej w naszej katedrze. Będą to jego biskupie prymicje.

4. W sobotę po wieczornej Mszy Świętej adoracja Najświętszego Sakramentu z modlitwą dziękczynienia za dar nowego biskupa oraz z prośbą o uzdrowienie duszy i ciała.

5. W czasie trwania kolędy kancelaria będzie czynna w godzinach przedpołudniowych od 8,00 do 10,00 we wtorek, piątek i sobotę. Gdyby były jakieś pilne sprawy to można się zgłaszać po wieczornej mszy świętej lub na telefon proboszcza 604226028.

6. Porządek wizyty duszpasterskiej w nadchodzącym tygodniu:

Wtorek - 07. 01. - ul. Wojska Polskiego 4, 8, 9, 10, 10a, 13, 17, 19 i 21

Środa -08. 01. - ul. Kościuszki 2, 4, 5, 6, 7 i 8;

Czwartek - 09. 01. - ul. Kościuszki 10, 11, 12, 13, 12 i 15;

Piątek - 10. 01. - ul. Kościuszki 17, 18 i 26; ul. Słowackiego 15 i 17 oraz Dąbrowskiego 3c (Monar);

W sobotę ze względu na sakrę nowego biskupa kolęda się nie odbędzie.

            Wszystkim, którzy z serdecznością nas przyjmują składamy serdeczne podziękowanie. W czasie wizyty duszpasterskiej rozdajemy rodzinom naszej parafii materiały duszpasterskie do spotkań w rodzinach dotyczące tematu Eucharystii. Serdecznie zachęcamy aby w rodzinach spotkać się na wspólnej modlitwy i otworzyć bardziej nasze serca na Jezusa Eucharystycznego.

ODWIEDZIŁO NAS:

Dziś21
Wczoraj181
W Tygodniu325
W Miesiacu1620
Wszystkie92752